Dzisiaj jest: 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Opinie o produktach

Zastanawiasz się nad zakupem drogich urządzeń lub sprzętu? Poszukujesz informacji i opinie użytkowników? Zachęcam do odwiedzenia naszego forum gdzie mile widziane będą Państwa wypowiedzi i oceny używanych sprzętów.
Dodaj odpowiedź

Jaki materac na odleżyny? Piankowy czy pneumatyczny?

rozpoczęty 2 miesiące temu przez Kasia
2018-10-09 23:51 50%
Szukam dla bliskiej osoby, materac przeciwodleżynowy - potrzebuję informacji jakie są różnice i zasada działania materacy pneumatycznych i piankowych. Wydaje mi się, że pneumatyczne są skuteczniejsze w profilaktyce ale mniej wygodne, ze względu na zmianę miejsc ucisku. Natomiast za materacami piankowymi przemawia przedewszystkim nardzo niska cena. Proszę o informacje jeśli ktoś ma wiedzę e tym temacie.
odpowiedziano 2 miesiące temu przez marcin
2018-10-15 21:40 41%
Zdecydowanie w długotrwałej terapii najlepsze efekty osiągnie pani stosując materac pneumatyczny. Ucisk można regulować poprzez zmniejszenie ciśnienia i zwiększenia częstotliwości - po kilku dniach pacjent przyzwyczaja się i odczuwa ulgę. Należy pamiętać, że odleżynom towarzysz ogromny ból - redukcja ciśnienia w miejscach wrażliwych przynosi niemalże natychmiastową poprawkę komfortu dla pacjenta. Proszę opisać czy odleżyny już rozwinęły się czy to dopiero początek terapii. Życzę wszystkiego dobrego.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.