Dzisiaj jest: 5.8.2021, imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Sölden ośrodek narciarski w Austrii

Dodano: 3 lata temu Czytane: 716
Redakcja poleca!

Tyrolskie Sölden to wymarzony raj dla najbardziej ambitnych i zapalonych miłośników sportów zimowych lubiących dobrą zabawę.

Sölden ośrodek narciarski w Austrii

To malownicze miasteczko wchodzi w skład najbardziej znanych terenów narciarskich w Alpach austriackich.
Amatorzy białego szaleństwa mogą wybierać spośród trzech ośrodków w tym rejonie:

Amatorzy białego szaleństwa mogą wybierać spośród trzech ośrodków w tym rejonie:

  • Gaislachkogl,
  • Hochsölden,
  • oraz lodowców Tiefenbach i Rettanbach.

Tereny te połączone są ze sobą siecią wyciągów krzesełkowych i gondalą. Co więcej objęte są jednym skipassem. Dla mniej wprawionych narciarzy idealne będą niebieskie i czerwone trasy na zjeździe z Hochsölden, wytyczone na zboczach w pobliżu Giggijoch. Na tych bardziej doświadczonych atrakcje czekają na szczycie Gaislachkog, skąd na dół prowadzą czerwone i czarne szlaki to właśnie czyni ofertę narty w Austrii najlepszą ...

Niezwykle ciekawą atrakcją jest wykuty w skale tunel umożliwiający przejazd z lodowca Rettanbach na Tiefenbach i „droga powrotna” wydrążona w lodzie „Trasa 33”, łącząca oba lodowce. W samym Sölden istnieje bogata oferta rozrywek poza stokami. Wielką popularnością cieszy centrum rekreacyjne Freizeit Aren, mające do zaproponowania m. in. kąpiele ziołowe, parowe, perełkowe, inhalacje, saunę, masaże, baseny, jak i zjeżdżalnie i brodziki dla dzieci, fitness, strzelnicę oraz kręgielnię.

Spragnionych większej dawki wodnych przygód zapraszamy do odległego o kilkanaście kilometrów Längenfeld do parku wodnego Aqua Dome. Na bazie źródła termalnego leżącego 1865 m pod ziemią powstał tam luksusowy kompleks termalny. Największą atrakcją są trzy okrągłe termalne baseny zewnętrzne o średnicy od 12 do 16 metrów, z których można korzystać przez cały rok. Na terenie parku znajduję się również ekskluzywny hotel, kompleks krytych basenów, sauny, strefa odnowy biologicznej, salon piękności, a dla najmłodszych wodny raj „Alpejska Arka Noego”

Sölden to niezwykle atrakcyjne miejcie także wiosną, kiedy na lodowcu Rettanbach w kwietniu odbywa się impreza upamiętniająca historyczne przejście wojsk Hannibala przez Alpy, podczas której podziwiać można widowiska „światło i dźwięk”. Lodowiec ten przyciąga turystów mieszczącym się na 2 700 m n.p.m. „Igloo Village”. Ten specyficzny hotel posiada osiem w pełni wyposażonych lodowych domków. Na lodowcach, terenie otwartym cały rok, w ostatni weekend października rozgrywane są coroczne zawody otwarcia Alpejskiego Pucharu Świata.

Wiadomości z tej kategorii
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.